Чим же харчуються німці? Чи відрізняється їхній щоденний раціон від того, до якого звикли ми? Так, насправді дуже відрізняється. І зараз ми з вами побачимо, як саме.
На сніданок, та й, втім, на будь-яку їжу німці не готові витрачати багато часу. Тому коли жінка стоїть за плитою більше години, це вже викликає надзвичайне захоплення чи щире здивування. Не всяка німкеня готова витратити стільки часу на те, що в ту ж мить зникне зі столу. Адже на користь готувати тут не прийнято.
[adsforwp id=»9176″]Німецький сніданок
Сніданок починається приблизно о 7:00 ранку і триває максимум до 8:30, у вихідні з 8:00 до 9:30. На сніданок пропонується лише два варіанти: мюслі з молоком або бутерброд із напоєм. Це все. На хліб або булочку можна не тільки покласти різноманітну начинку, таку як ковбаса, сир, лосось, але й намастити хліб маслом (так, до речі, перекладається німецьке слово Butterbrot) або варенням, медом. Вибір не такий великий. Діти переважно їдять мюслі, дорослі їдять хліб, припиваючи його кавою. Чай німці п’ють рідко. Хліб купують у спеціальних пекарнях та їдять свіжим, довго він не залежується. Після сніданку німецька сім’я збирається на виконання своїх щоденних обов’язків: дорослі – на роботу, діти – до садка та школи. Дітям готуються спеціальні контейнери (бокси) з бутербродом і якимось фруктом, наприклад: яблуко, персик, апельсин тощо.
Обід
Обід всі члени сім’ї зазвичай проводять поза домом. Він укладається у проміжок з 11:00 до 13:30. Якщо ми звикли їсти щільно, то німцям, в основному, вистачає однієї страви. Вживати на обід суп, головну страву і ще й напій в Німеччині не дуже поширено. У шкільних та студентських їдальнях, пропонується великий вибір, учні найчастіше беруть собі там тільки головну страву, іноді ще салат і все. У деяких їдальнях навіть немає напоїв, тільки стоїть вода десь далеко – її можна пити скільки завгодно. У зв’язку з цим, коли сім’я приходить додому, то всі вже ситі, і тільки іноді ближче до обіду вони візьмуть з’їдять якийсь фрукт, насолодяться смачною булочкою з кавою (тільки у свята або по якимось особливим дням) або морозивом.
Вечеря
У проміжок з 18:00 до 20:00 у німців починається вечеря, яка, можна сказати, є найголовнішим прийомом їжі. Ось тут сім’я думає, що приготувати. Часто буває, заглядаєш у холодильник, а приготувати поїсти й нема з чого. Але це не проблема. Адже хліб завжди є! Тому ріжеш хліб, кладеш багато різної нарізки на стіл, можна порізати свіжі овочі та фрукти і все – вечеря готова. Більше 15-20 хвилин на приготування такої вечері точно не піде. Іноді, звісно, німці готують. Таке буває, але не часто, і переважно те, з чим можна впоратися за максимум 30-40 хвилин. Наприклад, відварити картоплі або макарони і посмажити рибних паличок. Або зварити равіолі, або маульташен (щось на зразок пельменів). Іноді навіть випікали цукіні-піцу за особливим домашнім рецептом. І, звичайно, як обійтися без традиційних німецьких сосисок! Вони часто опиняються на німецькому столі. А так частіще, звісно, хліб. Як таких салатів німці теж не роблять, адже це все довго — це ж треба різати, змішувати, адже простіше просто помити овочі і покласти їх на тарілку, а там вже кожен бере скільки йому хочеться. Ну якщо холодильник зовсім порожній або додому ще далеко, то сім’я із задоволенням зазирне в найближчу денерну, де візьме собі соковитий турецький денер!
Що їдять німці на свята
На свята та особливі випадки німці готують, а нерідко і по кілька годин. Німці дуже люблять картопляний салат, головним інгредієнтом якого є картопля. Її перемішують з беконом, цибулею та заправляють оцтом або кислою сметаною.
Якщо виникне бажання приготувати суп (але дуже рідко, причина знову ж таки в нестачі часу), то готують багато, на кілька днів, суп виходить дуже густий, в такому і, правда, ложка стоїть, справжній німецький айнтопф, головним компонентом якого є м’ясо, а для приготування використовується як мінімум чотири інгредієнти; часто беруть просто все, що є під рукою.
Німецький святковий стіл на день народження
Якщо ви збираєтеся піти до німця на день народження, то краще заздалегідь поїсти, адже ви йдете туди не товкти смаколики, а святкувати. У кращому випадку з їжі будуть картопляний та інші салати у пластикових кілограмових (так, щоб вистачило на всіх) контейнерах, куплених у Лідлі. Снеки, крекери, чіпси – закуски до пива. Відповідно, пиво в будь-яких кількостях та видах, вино, соки та мінеральна вода. Якщо ви хочете з’їсти якийсь особливий продукт чи страву або зазвичай п’єте у якості алкоголю не пиво, а яєчний лікер або текілу, наприклад, то беріть це все з собою. На вас ніхто косим поглядом не подивиться, адже це в Німеччині нормально: кожен може принести все, що завгодно, і з’їсти чи випити це за святковим столом.
Що їдять німці на вилазках
На вилазках у німців не прийнято їсти звичний нам шашлик і взагалі смажити м’ясо на шампурах, хіба що в окремих випадках. Зазвичай німці смажать усе на решітці-гриль. Недарма вони називають цей процес гриленням, а не як ми – шашличенням. Наприклад, ми кличемо своїх друзів на шашлик, а німці звуть на гриль. На грилі вони смажать переважно різноманітні сосиски, сир, різні овочі: перець, баклажани, помідори тощо. Сосиски також бувають різні: зі свинини, телятини, яловичини, м’яса птиці. Берлін – місто багатонаціональне і в одній компанії можуть бути мусульмани, які не їдять свинини; індуси, які не їдять телятину та яловичину, а також вегетаріанці та вегани, які не їдять м’ясо взагалі. Звідси й популярність овочів-гриль. Якщо збирається вже знайома компанія, то там уже відомо, хто що їсть і визначено, хто що приносить для гриля. У новій компанії, де про смакові уподобання одне одного поки що невідомо, прийнято створювати спеціальні чати в месенджерах, таких як ватсап і обговорювати там, хто що їсть чи не їсть. З цього чату ви можете дізнатися, у кого непереносимість лактози, у кого алергія на ананаси, хто мусульманин, хто буддист, хто на дієті, а кому потрібно закрити глікемічне вікно після тренування. Загалом, перед тим, як грилити, меню має бути ретельно опрацьовано та обговорено учасниками заходу. А де можна грилити у Німеччині, зокрема у Берліні читайте у нашій статті.
Що їдять німці на десерт
На десерт із морозивом подають яблучний штрудель або просто будь-який пиріг із найближчої пекарні. Дуже відомі солодкі пончики «Берлінер» з ягідною начинкою, буває німці куплять або спекуть самі так звані брецелі — традиційні німецькі кренделі.
Приїжджайте, як буде можливість у Німеччину та пориньте у цю атмосферу німецької кухні. На кожному кутку вас зустрінуть магазинчики зі смачними сосисками каррівурст, а також денерні, в яких продають денери, що чимось нагадують нашу шаурму і багато чого іншого, турецьку піцу, бургери. Тут кожен знайде собі місце за смаком, хоча… найімовірніше – запахом!