Коли переводять годинник у Німеччині весною та восени

На літній час годинник у Німеччині переводиться навесні в останню неділю березня, а на зимовий – восени в останню неділю жовтня. У 2022 році це досі продовжують робити, незважаючи на заяви від ЄС про те, що там хочуть цю процедуру скасувати.

Коли точно треба переводити годинник у Німеччині

Перехід на літній час

🕛 На літній час 2022 року годинник у Німеччині переводять: 27 березня в ніч із суботи на неділю на годину вперед.

Точний час з 2:00 на 3:00 ночі. Це означає, що тепер світатиме на годину пізніше і темнітиме теж на годину пізніше. Ніч не стає коротшою, а день довшим з-за переводу годинника, але воно так буде здаватися.

Перехід на зимовий час

🕛 На зимовий час у 2022 році годинник у Німеччині переводять у ніч з 29 на 30 жовтня на одну годину назад. Точна зміна – з 3:00 до 2:00.

Це означає, що тепер світатиме раніше і темнітиме раніше. Якщо о 7-й ранку до переведення годинника було темно, то тепер буде видніше. День не стане коротшим, а ніч довшою. Переведення годинника лиш змістить світовий день ближче до ранку.

Спочатку переводити годинник на початку 20 століття стали саме в Німеччині.

У ЄС збираються скасувати переведення годинників?

Німеччина ще не вирішила, чи залишатися постійно на літньому чи астрономічному часі (воно ж зимове). Також серед країн Євросоюзу ще немає єдиної думки про те, коли слід зупинити переведення годинників.

Востаннє в Німеччині та по всьому ЄС мали перевести стрілки годинника у березні 2021 року або у жовтні 2021 року. Все залежало від того, чи збиралися у ЄС перейти на літній чи зимовий час.

Однак на цей час немає одностайного рішення ні на національному, ні на міжнародному рівні, і, схоже, що поки що європейці продовжуватимуть переводити годинники кожен березень і кожен жовтень. Бажання є, але поспішне рішення може призвести до хаосу у транспорті та комунікаціях та до дуже різних часових поясів у ЄС.

Перехід на літній час – історія введення

Перехід на літній час не такий поширений у світі, а 127 суверенних держав взагалі його не практикують. Цікаво, що є дві території, де літній час діє цілий рік – це острів Маккуайр (Австралія) та Сан-Луїс (Аргентина).

Сьогодні майже завжди, якщо відбувається зміна часу, то на цілу годину, але в минулому були зрушення на пів години, дві години, 20 або 40 хвилин. Двогодинна зміна використовувалася у кількох країнах у 1940-х роках, а півгодинна – у Новій Зеландії на початку 20-го століття.

Вважається, що Бенджамін Франклін був першим, хто запропонував таку зміну часу, хоча це не зовсім правильно, просто тому, що тоді, наприкінці XVIII століття, не було такої точності годинників. Швидше за все, ця людина жартувала, коли у статті для відомої газети згадала, що парижани економлять на свічках, встаючи раніше і довше користуючись сонячним світлом.

Сучасна ж ідея переходу на літній час виникла у новозеландця Джорджа Хадсона в 1895 році, який насолоджувався денною робочою зміною, яка залишала йому багато часу для роботи. Це посприяло тому, що Хадсон високо цінував світлий час доби й тому запропонував додатковий годинник для задоволення життям на свіжому повітрі.

Перший офіційний перехід на літній час відбувся 30 квітня 1916 року, коли союзники Німеччина та Австрія, які беруть участь у Першій світовій війні, вирішили заощадити на споживанні вугілля, щоб мати його в запасі для військових цілей майбутньої зими.

Як справи з переведенням годинника зараз

Цікаво, що практика такої зміни часу вносить розбіжності та розгубленість у світі і зараз. У деяких країнах, наприклад, такого переведення годинників тому не було і взагалі не планується, інші переводять їх у різний час – наприкінці березня, на початку травня, треті мають дуже мало денного часу і все одно переводять годинники назад.

У США, наприклад, донедавна кожне окреме місто вирішувало, чи слідувати цій практиці. Уявіть, що у вашому місті 12-та дня, ви їдете на годину в інше місто, щоб побачитися з бабусею, а коли приїжджаєте туди, вже не перша година дня, а 2-га година — повний бардак.

Чому переводять годинника двічі на рік?

Астрономічний час — це час, який ми використовуємо з жовтня до березня, тобто. зимовий час. Перехід на літній час використовують для кращої відповідності між тривалістю світлового дня та активним годинником працівників та учнів.

У всьому світі постійно точаться суперечки про користь та шкоду таких зрушень. Основна ідея полягає в тому, що люди, особливо підприємства, можуть отримати вигоду з ще однієї години сонячного світла ввечері ніж за годину вранці. Це найбільш вигідно для роздрібної торгівлі, спорту та інших видів діяльності, що залежать від сонячного світла, проте це проблематично для вечірніх шоу (світлові ефекти краще видно у темряві).

Вважалося, що переведення часу має знизити витрати на освітлення. Насправді ж дослідники зауважують, що жодної економії не спостерігається, а навпаки – країни навіть трохи більше витрачають електроенергії, у тому числі й у Німеччині.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *