День Святого Іоанна Хрестителя у Німеччині — 24 червня 2023

Щороку в Німеччині 24 червня відзначається католицьке релігійне свято. Називається воно в честь честь сина, який з’явився на світ у праведників Єлисавети та Захарії — День Святого Іоанна Хрестителя, якого раніше звали Іонаном Предтечею. У Німеччині живе дуже багато віруючих людей, католиків і протестантів, тому значення це свято має немале.

Advertisement

Німецькою мовою це свято називається Johannistag, а на честь рівнодення, яке відбувається у цей день його також можуть називати як:

  • Різдво Іонна Хрестителя;
  • Денниця Сонця правди;
  • Світле торжество.

24 червня — це не загальне державне німецьке свято, відповідно вихідного не передбачено.

Хто такий Іоанн Хреститель?

Іоанн Хреститель є проповідником, а також найближчим родичем Ісуса. Він народився у літній безплідній сім’ї священика Захарія і праведної Єлизавети. Сім’я тривалий час не могла мати дітей і під час кадіння в храмі ангел повідомив батька про появу спадкоємця, який буде великим перед Господом. Батько, поставивши під сумнів пророцтво ангела, за що врешті-решт Архангел Гавриїл позбавив його дару промови.

Втім, дар промови повернувся на восьмий день, коли йому дали ім’я. Ім’я при народженні йому дала мати, своєрідне для сім’ї ім’я було дано за вказівкою ангела. Так вийшло, що Іван народився на 6 місяців раніше, ніж Ісус Христос, тому його прозвали Іоанн Хреститель. «Хреститель» це той хто хрестив Ісуса і той, хто прийшов з проповіддю відповідно до старозавітних пророцтв.

Як святкують День Святого Іоанна Хрестителя у Німеччині?

Дата святкування – двадцять четверте червня. Вона пов’язана з днем ​​народження Іоанна Хрестителя, а також збігається з днем ​​літнього сонцестояння, що має язичницьке походження. І хоча дата пов’язана безпосередньо з язичництвом, а ось традиції та звичаї, що дотримуються цього дня, пов’язані саме з днем ​​літнього сонцестояння.

Свято почали відзначати ще в середньовіччі. Зазвичай люди розпалювали багаття, спалювавши на ньому зламану ляльку, виганявши злих духів згідно з язичницькою вірою, стрибавши через нього або приносивши до нього хворих тварин і дітей, які за народними повір’ями повинні були вилікуватися від сили вогню.

Advertisement

Християни збирали звіробій, арніку, папороть, будяко, дербенник іволистний та інші види трав, що називалися ніяк інакше як «Іванова трава». Зібрані трави вони святили у церкві, робили з них лікувальні засоби, що захищають людей від хвороб, і навіть від явищ різного типу на кшталт буревіїв і пожеж.

Так як урочистість припадала в ніч на Івана-Купала, наступними важливими обрядами можна назвати танці під вінком, сплетеним з гілок та листя, купання, плетіння поясів з полину та приготування пирога зі їстівною бузиною.

Таким чином, символічними елементами свята стали:

  • розпалювання багаття;
  • лікувальні рослини;
  • їжа.

Всі ці традиції сягнули нашого часу. Варто зазначити, що День Святого Іоанна Хрестителя не є державним святом, тобто не є вільним від роботи днем. Насправді є багато різних традицій, як люди відзначають. Це свято залежить від регіону, деці люди мешкають. Наприклад, в одному з міст Німеччини, а саме Ешвезі, святкування триває протягом п’яти днів.

Чому це свято для німців таке важливе

Важливість свята полягає в тому, що для всіх воно було днем, коли люди влаштовували для себе та чудеса. У Німеччині Іонна поважають за його стійкість і хоробрість перед муками і тортурами, які він пережив, зберігаючи вірність стосовно християнської релігії. Цей день справді важливий для християн тим, що вони тлумачать життя проповідника як підготовку до пришестя Ісуса Христа, а обставини, за яких він народився вважають незвичайними.

Advertisement
Предыдущая запись
День сну у Німеччині 21 червня 2023
Следующая запись
Параграф 24 в Німеччині для біженців з України — питання і відповіді
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *