Водійські права в Німеччині — нові правила щодо зміни посвідчення

Українське водійське посвідчення в Німеччині діє так само, як і по всій Європі. Їздимо півроку, а далі треба було йти до автошколи й здавати теоретичний та практичний екзамени. А вже аж тоді людина отримувала нове німецьке посвідчення. Все це було раніше, але вже зараз єропейські депутати вирішили полегшити українським біженцям- власникам автівок їх життя.

Чи діють у Німеччині українські водійскі посвідченя після спливу терміну в 6 місяців

Так. Українські права, навіть не європейського зразка будуть придатними не 6 місяців, а до кінця терміну дії вашої візи чи посвідки на проживання в країні.

✅ Оновлення від 22.07.2022 — у журналі ЄС вже опубліковано затверджений закон про дозвіл біженцям з України використовувати свої права водія без потреби ъх змыни з 27 липня 2022 року.

✅ Посилання на закон про визнання українських прав у Німеччині:
https://mittelhessischer-landbote.de/data/documents/VO-EU-2022_1280.pdf

Коротко, що пишуть в цьому законі:

✔ Дійсні посвідчення водія, видані Україною, визнаються на території Євросоюзу, якщо їх власникам надано тимчасовий захист або відповідний захист за національним законодавством відповідно до Директиви 2001/55 ЄС та Рішення про реалізацію (ЄС) 2022/382 доти, доки цей тимчасовий захист не закінчиться.
✔ Це визнання не завдає шкоди застосуванню національних правил щодо обмеження, призупинення, вилучення або анулювання посвідчень водіїв на території відповідної держави-члена відповідно до принципу територіальності у кримінальному та поліцейському праві.
Чи потрібно міняти українські права в Німеччині

Це все завдяки тому, що зовсім недавно, а саме 7-го липня був прийнятий закон, який дозволяє українцям далі користуватися своїми водійськими посвідченями без пореби їх міняти. Це є дуже позитивний крок з боку Єврокомісії, бо їнакше багато людей могли б залишитися без права керування своїм автомобілем.

🚚Чи потрібно мати переклад водійського на німецьку

В деяких країнах такі вимоги є, але у Німеччині від вас будуть просити лише ваше оригінальне посвідчення. Але слідкуйте за новинами, зараз все швидко міняється, а влада, коли потрібно, може працювати досить швидко!

Щодо цього в законі сказано так:

✔ Якщо особа, якій надано тимчасовий захист або відповідний захист за національним законодавством відповідно до Директиви 2001/55/ЄС та Рішення про реалізацію (ЄС) 2022/382, має дійсне посвідчення водія, видане Україною, держави-члени можуть не вимагати надання завіреного перекладу або міжнародного посвідчення водія відповідно до Статті 41(2) Віденської конвенції про дорожній рух.
✔ Держави-члени можуть вимагати пред’явлення паспорта, свідоцтва про тимчасове проживання або будь-якого іншого еквівалентного документа для перевірки особи власника посвідчення водія.

🚚 Кому все ж потрібно здавати іспити

Згідно нового закону, для людей, які мають водійські посвідчення і кваліфікацю водія автобусу, вантажівки, тощо, все ж потрібно буди пройти короткий курс та здати ісписти. Ймовірно, для роботи водієм з українськими правами потрібно буде знати базову німецьку чи англійську, але не виключено, що екзамени можуть бути організовані й українською. 

🚗 Про порядок проведення, мову іспитів та отримання посвідчень Рада Європи проінформує.

🚗 Отримавши відповідні документи, можна буде працювати водієм у Німеччині і всьому Євросоюзі до кінця терміну вашої візи.

Що робити якщо загубив водійське

Щодо цого аспекту ще поки нема єдиної затвердженої процедури, але є обіцянки та плани, а саме:

🚙 Якщо водійське посвідчення було загублене в Німеччині, чи ви забули його в Україні, то потрібно буде отримати документ, який доказує що воно у вас по факту є.

🚙 Чи поліція з цим допоможе, чи посольство, поки невідомо, але процедура повинна бути максимально простою. Всі документи є в електронній базі України і це є великий плюс.

🚙Після підтвердження володіння водійстким посвідченням вам видадуть нове, вже європейського зразку.

✅ Доречі, в Україні сервісні центри почали обмінювати звичайні права на європейські. Вони відрізняються від звичайних тим, що там є додаткові помітки, наприклад, право на керування з коробкою автомат чи з механічною тощо.

Чи ви знали, що в Німеччині зараз не штрафують українців за незначні штрафи, але є чутки, що поступово будуть вводитись звичайні штрафи, пункти і так далі. Бо ж правила дорожнього руху ніхто не відміняв.