Водійські права в Німеччині — нові правила щодо зміни посвідчення

Українське водійське посвідчення в Німеччині діє так само, як і по всій Європі. Їздимо півроку, а далі треба було йти до автошколи й здавати теоретичний та практичний екзамени. А вже аж тоді людина отримувала нове німецьке посвідчення. Все це було раніше, але вже зараз єропейські депутати вирішили полегшити українським біженцям- власникам автівок їх життя.

Advertisement

Чи діють у Німеччині українські водійскі посвідченя після спливу терміну в 6 місяців

Так. Українські права, навіть не європейського зразка будуть придатними не 6 місяців, а до кінця терміну дії вашої візи чи посвідки на проживання в країні.

✅ Оновлення від 22.07.2022 — у журналі ЄС вже опубліковано затверджений закон про дозвіл біженцям з України використовувати свої права водія без потреби ъх змыни з 27 липня 2022 року.

✅ Посилання на закон про визнання українських прав у Німеччині:
https://mittelhessischer-landbote.de/data/documents/VO-EU-2022_1280.pdf

Коротко, що пишуть в цьому законі:

✔ Дійсні посвідчення водія, видані Україною, визнаються на території Євросоюзу, якщо їх власникам надано тимчасовий захист або відповідний захист за національним законодавством відповідно до Директиви 2001/55 ЄС та Рішення про реалізацію (ЄС) 2022/382 доти, доки цей тимчасовий захист не закінчиться.
✔ Це визнання не завдає шкоди застосуванню національних правил щодо обмеження, призупинення, вилучення або анулювання посвідчень водіїв на території відповідної держави-члена відповідно до принципу територіальності у кримінальному та поліцейському праві.
Чи потрібно міняти українські права в Німеччині

Це все завдяки тому, що зовсім недавно, а саме 7-го липня був прийнятий закон, який дозволяє українцям далі користуватися своїми водійськими посвідченями без пореби їх міняти. Це є дуже позитивний крок з боку Єврокомісії, бо їнакше багато людей могли б залишитися без права керування своїм автомобілем.

🚚Чи потрібно мати переклад водійського на німецьку

В деяких країнах такі вимоги є, але у Німеччині від вас будуть просити лише ваше оригінальне посвідчення. Але слідкуйте за новинами, зараз все швидко міняється, а влада, коли потрібно, може працювати досить швидко!

Щодо цього в законі сказано так:

Advertisement
✔ Якщо особа, якій надано тимчасовий захист або відповідний захист за національним законодавством відповідно до Директиви 2001/55/ЄС та Рішення про реалізацію (ЄС) 2022/382, має дійсне посвідчення водія, видане Україною, держави-члени можуть не вимагати надання завіреного перекладу або міжнародного посвідчення водія відповідно до Статті 41(2) Віденської конвенції про дорожній рух.
✔ Держави-члени можуть вимагати пред’явлення паспорта, свідоцтва про тимчасове проживання або будь-якого іншого еквівалентного документа для перевірки особи власника посвідчення водія.

🚚 Кому все ж потрібно здавати іспити

Згідно нового закону, для людей, які мають водійські посвідчення і кваліфікацю водія автобусу, вантажівки, тощо, все ж потрібно буди пройти короткий курс та здати ісписти. Ймовірно, для роботи водієм з українськими правами потрібно буде знати базову німецьку чи англійську, але не виключено, що екзамени можуть бути організовані й українською. 

🚗 Про порядок проведення, мову іспитів та отримання посвідчень Рада Європи проінформує.

🚗 Отримавши відповідні документи, можна буде працювати водієм у Німеччині і всьому Євросоюзі до кінця терміну вашої візи.

Що робити якщо загубив водійське

Щодо цого аспекту ще поки нема єдиної затвердженої процедури, але є обіцянки та плани, а саме:

🚙 Якщо водійське посвідчення було загублене в Німеччині, чи ви забули його в Україні, то потрібно буде отримати документ, який доказує що воно у вас по факту є.

🚙 Чи поліція з цим допоможе, чи посольство, поки невідомо, але процедура повинна бути максимально простою. Всі документи є в електронній базі України і це є великий плюс.

🚙Після підтвердження володіння водійстким посвідченням вам видадуть нове, вже європейського зразку.

Advertisement

✅ Доречі, в Україні сервісні центри почали обмінювати звичайні права на європейські. Вони відрізняються від звичайних тим, що там є додаткові помітки, наприклад, право на керування з коробкою автомат чи з механічною тощо.

Чи ви знали, що в Німеччині зараз не штрафують українців за незначні штрафи, але є чутки, що поступово будуть вводитись звичайні штрафи, пункти і так далі. Бо ж правила дорожнього руху ніхто не відміняв.

Advertisement
Предыдущая запись
Свято 10 серпня 2023 у Німеччині — День Святого Лаврентія
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

 1. Mariya

  Цей закон стосується тільки біженців, чи всіх українців, у яких українські права?

  1. Watistdit
   Watistdit

   У законі написано наступне: In diesem Zusammenhang ist es daher angezeigt, einen gemeinsamen Unionsrahmen für die Anerkennung von
   Führerscheinen zu schaffen, die von der Ukraine ausgestellt wurden und im Besitz von Personen sind, denen nach
   nationalem Recht vorübergehender Schutz oder angemessener Schutz gewährt wird.
   Um die Belastung solcher
   Personen und der Behörden der Mitgliedstaaten zu verringern, sollten Führerscheine, die die Ukraine diesen
   Personen ordnungsgemäß ausgestellt hat, für die Dauer ihres vorübergehenden Schutzes anerkannt werden, ohne
   dass die Inhaber sie umtauschen müssen.

   Згідно цих даних, то тільки для тіх українців яки мають тимчасовий захист.

 2. Майя

  Добрий вечір, маю питання. Якщо я є в’єтнамкою, народилася у В’єтнамі, але прожила в Україні більш ніж 35 років, маю посвідку на постійне проживання, мої водійські права видані Україною. Проживаю зараз у Німеччині, і маю там захист. То я маю отримувати німецькі водійські права через відсутність паспорта України, чи я як і інші українці, що тікали від війни, можу їхати з українським водійським?

  1. Watistdit
   Watistdit

   Якщо у вас українське посвідчення водія та маєте 24 параграф, то можна їздити доки діє 24 параграф

 3. Мілена

  Доброго дня! Будь-ласка, допоможіть розібратись. При купівлі і реєстрації авто в Німеччині чи можу я далі їздити з українськими правами?

  1. Watistdit
   Watistdit

   Якщо у вас 24 параграф, то так

 4. Оксана

  Доброго дня. Якщо я знаходжусь в Німеччині як біженець під захистом параграфа 24. Як бути, якщо закінчується термін дії прав на автомобіль ? Чи будуть діяти прострочені права відповідно до параграфу 24?

  1. Watistdit
   Watistdit

   Добрий день. Права будуть вважатися недійсними. Їх треба замінити чи в консульстві чи в Документі.

 5. Vitalii

  У Німеччині маючи вод.посвідчення кат.В, можна управляти мопедами, кат.АМ. Якщо у мене українське посвідчення кат.В, я можу керувати мопедом до 50см.куб?

  1. Watistdit
   Watistdit

   Нажаль щодо цого питання інформация спірна, у деяких людей хочуть бачити категорію А1, а деякі потрапляли на перевірку тільки маючи B на мопеді і все добре.

 6. Roman

  Якщо був 24 за кордоном,чи можу зробити ₴24

  1. Watistdit
   Watistdit

   Так, але складно

 7. Любов

  Доброго дня! Маю 24 параграф, хочу купити недорогу автівку, в наявності посвідчення водія тільки в Дії. Чи можу я оформити на себе авто, чи маю замінити права на пластикові?
  Дякую.

  1. Watistdit
   Watistdit

   Добрий день. В дії права треба на пластик міняти. Думаю в Документі це роблять. Автівку без проблем можна купити і зареєструвати на себе навіть без прав.

 8. Pavlo

  Доброго дня, змінюємо параграф з 24 (який маємо більше року) на 18b (робоча віза), чи потрібно буде здавати на німецькі права після зміни параграфу? Скільки часу будуть продовжувати діяти українські права? Дякую.

  1. Watistdit
   Watistdit

   Добрий день. Так, треба буде робити німецькі права. Українські будуть вважатися недійсними з моменту отримання 18 параграфу.