Свято 15 серпня у Німеччині — Вознесіння Марії

Щороку 15 серпня у Німеччині католицька церква відзначає свято Успіння Пресвятої Діви Марії (Mariä Himmelfahrt). Дата святкування незмінна щороку, а чи буде вихідний залежить від федеральної землі. Традиційно на це свято проводяться різні процесії та меси на честь Святої Богородиці.

Вихідний у Німеччині 15 серпня 2022 року на День Успіння Діви Марії передбачено лише у федеральній землі Саар.

Де в Німеччині на день Вознесіння Святої Богородиці буде вихідний

Як ми вже написали вище, Саар – це єдина земля в Німеччині, де цей день є державним святом та офіційним вихідним на всій її території. У землі Баварії, наприклад, святкування та відпочинок залежить від кількості католиків, які проживають у тому чи іншому місті. В Аугсбурзі та Мюнхені, серед інших, свято Успіння також є державним. В цей день магазини закриті. Але офіційно тут для інших сфер діяльності 15 серпня – це звичайний робочий день.

Як німці відзначають свято Успіння Пресвятої Діви Марії

Звон колоколов в Германии ко дню Вознесения Деві Марии

Свято успіння Богородиці відзначається з VII століття і є найдавнішим і найважливішим із численних Маріанських свят у Німеччині, які відзначають протягом року. Успіння Пресвятої Діви Марії – це є предмет догмату, проголошений у 1950 році Папою Римським Пієм XII. З того часу він став одним із найважливіших святкових днів церковного року.

Цього дня німці проводять спеціальні служби, про які 15 серпня щороку сповіщають відлуння церковних дзвонів. У багатьох церквах проходять папські меси, які можуть здійснювати тільки священики, які мають привілей носити відзнаки вищих церковних сановників – зазвичай єпископів або абатів.

Згідно з звичаєм, цього дня звичайні люди також віддають шану Марії. Історично вважалося, що й у день Вознесіння світить сонце, можна очікувати рясного врожаю фруктів і солодкого винограду. Тому й зараз вважають, що таким чином Марія благословляє небо, землю, флору та фауну.

Які процесії та події проводяться в Німеччині 15 серпня

У південних регіонах Німеччини після богослужінь організуються процесії на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці. Найбільша проходить у паломницькому центрі Maria Vesperbild у Баварії. Щорічно у ній беруть участь до кількох тисяч людей. У місцевій церкві зберігається образ Богоматері Скорботної, який здавна є об’єктом шанування.

Advertisement

Ще одна надзвичайно цікава подія – водна процесія кораблів на Боденському озері. В даний час у заході беруть участь до 3 000-4 000 вірян на шести прикрашених квітами кораблях. Процесія проходить увечері, під час якої моляться за розарієм і співають хвалебні пісні на честь Діви Марії. Наприкінці відбувається благословення трав та проповідь посеред Боденського озера. На честь свята Пресвятої Богоматері у Німеччині також влаштовується феєрверк.

День, коли прийнято робити освячення трав

15 августа какой праздник в Германии

У Німеччині є такий звичай: увечері напередодні Успіння Пресвятої Діви Марії збираються так звані трав’яні букети для захисту від зла. Ці традиційні маленькі букетики складаються з пшениці, ячменю, вівса, жита та інших різних трав.

В ідеалі букет повинен складатися з семи основних трав, які пов’язані з унікальністю числа 7, яке в свою чергу має приносити успіх:

  • арніка;
  • подорожник;
  • мушмула;
  • звіробій;
  • полин;
  • ромашка;
  • шавлія.

Букети мають символізувати повагу до божественного творіння. Вони, створені жінками і дівчатами, благословляються парафіяльним священиком у церкві, а потім підвішуються догори дригом для просушки в будинку, де вони повинні запобігти хворобам та іншим нещастям.

Advertisement
Предыдущая запись
Параграф 24 в Німеччині для біженців з України — питання і відповіді
Следующая запись
Дні тижня німецькою з перекладом на українську
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *