Ви приїхали до Німеччини та хочете знайти роботу. Ви можете відноститсь до категорії людей без досвіду, без знання мови, а можете вже мати якийсь досвід у тій чи іншій сфері, а також володіти мовою. У будь-якому випадку робота вам потрібна, а що і як робити, щоб її отримати без посередників, ми розберемо в цій статті.
Як знайти роботу у Німеччині без посередників — особистий досвід
Кому можна працювати у Німеччині
Працювати у Німеччині можна всім, хто має дозвіл на роботу. Може звучить банально, але це так і є. Громадяни Німеччини апріорі мають такий дозвіл, а ті, хто приїхав до сюди з інших країн, зобов’язані його отримати.
✅ Хто отримує дозвіл на роботу без проблем:
- студенти, які відучилися у німецькому університеті, надається дозвіл на пошук роботи;
- так звані «ацубі», фахівці, які закінчили аусбільдунг (Ausbildung) або по-нашому професійну освіту, також стають володарями права на пошук роботи та працевлаштування;
- є й інші категорії людей, які так чи інакше пройшли свій шлях до того, щоб отримати дозвіл на роботу, наприклад, одержувачі «блакитної картки» (Blaue Karte) або сім’ї, які приїхали за програмою воз’єднання;
- люди, які пребувають під параграфом тимчасового захисту.
✅ У підсумку, ля того, щоб почати шукати роботу в Німеччині, у вас повинні бути будь-які передумови. Не можна просто так взяти, приїхати сюди і влаштуватись туди, куди душа забажає, принаймні це буде не просто
Що потрібно, щоб влаштуватися на роботу біженцям в Німеччині. Шлях «Як треба»
Враховуючи те, що майже всі біженці, які офіційно зареєструвалися в Німеччині, мають право шукати та влаштовуватися на роботу, виконання наступного ряду умов є необхідним:
- Дізнайтеся, чи маєте ви дозвіл на роботу. Якщо його немає, запитайте цю інформацію у відповідному амті (джобцентр чи інша державна постанова).
- Розберіться зі своєю кваліфікацією. Найбільш цінними у Німеччині вважаються співробітники, які закінчили вищі навчальні заклади та мають спеціальність, визнану у Німеччині. Щоб дізнатися, чи визнаний ваш диплом – зайдіть на сайт «Анабін» і знайдіть свій університет у списку. Якщо там зазначено вашу спеціальність, то цей рівень ви пройшли. Якщо ні, то вам доведеться визнати диплом чи як кажуть у народі — корочку.
- Якщо спеціальності немає, ваш шлях – вчити німецьку та здобувати спеціальність у Німеччині.
- Знати німецьку треба на досить високому рівні. Зазвичай він має бути не нижчим за B2, але існують деякі винятки. Наприклад, сертифікат про складання мовного іспиту не вимагається, якщо роботодавець може підтвердити, що ваші знання німецької мови повністю його задовольняють і що вашого вміння говорити німецькою достатньо для виконання тієї чи іншої роботи.
✅ Шукайте роботу скрізь, де це можливо, а де саме, читайте нижче.
Де шукати роботу без посередників
Отже, у вас є визнаний диплом або «корочка» про вашу кваліфікацію. Тепер ваше завдання заявити про себе майбутньому роботодавцю, а для цього потрібно підготуватися.