Як знайти роботу у Німеччині без посередників — особистий досвід

Ви приїхали до Німеччини та хочете знайти роботу. Ви можете відноститсь до категорії людей без досвіду, без знання мови, а можете вже мати якийсь досвід у тій чи іншій сфері, а також володіти мовою. У будь-якому випадку робота вам потрібна, а що і як робити, щоб її отримати без посередників, ми розберемо в цій статті.

Кому можна працювати у Німеччині

Працювати у Німеччині можна всім, хто має дозвіл на роботу. Може звучить банально, але це так і є. Громадяни Німеччини апріорі мають такий дозвіл, а ті, хто приїхав до сюди з інших країн, зобов’язані його отримати.

✅ Хто отримує дозвіл на роботу без проблем:

  • студенти, які відучилися у німецькому університеті, надається дозвіл на пошук роботи;
  • так звані «ацубі», фахівці, які закінчили аусбільдунг (Ausbildung) або по-нашому професійну освіту, також стають володарями права на пошук роботи та працевлаштування;
  • є й інші категорії людей, які так чи інакше пройшли свій шлях до того, щоб отримати дозвіл на роботу, наприклад, одержувачі «блакитної картки» (Blaue Karte) або сім’ї, які приїхали за програмою воз’єднання;
  • люди, які пребувають під параграфом тимчасового захисту.

✅ У підсумку, ля того, щоб почати шукати роботу в Німеччині, у вас повинні бути будь-які передумови. Не можна просто так взяти, приїхати сюди і влаштуватись туди, куди душа забажає, принаймні це буде не просто

Що потрібно, щоб влаштуватися на роботу біженцям в Німеччині. Шлях «Як треба»

Враховуючи те, що майже всі біженці, які офіційно зареєструвалися в Німеччині, мають право шукати та влаштовуватися на роботу, виконання наступного ряду умов є необхідним:

  1. Дізнайтеся, чи маєте ви дозвіл на роботу. Якщо його немає, запитайте цю інформацію у відповідному амті (джобцентр чи інша державна постанова).
  2. Розберіться зі своєю кваліфікацією. Найбільш цінними у Німеччині вважаються співробітники, які закінчили вищі навчальні заклади та мають спеціальність, визнану у Німеччині. Щоб дізнатися, чи визнаний ваш диплом – зайдіть на сайт «Анабін» і знайдіть свій університет у списку. Якщо там зазначено вашу спеціальність, то цей рівень ви пройшли. Якщо ні, то вам доведеться визнати диплом чи як кажуть у народі — корочку.
  3. Якщо спеціальності немає, ваш шлях – вчити німецьку та здобувати спеціальність у Німеччині.
  4. Знати німецьку треба на досить високому рівні. Зазвичай він має бути не нижчим за B2, але існують деякі винятки. Наприклад, сертифікат про складання мовного іспиту не вимагається, якщо роботодавець може підтвердити, що ваші знання німецької мови повністю його задовольняють і що вашого вміння говорити німецькою достатньо для виконання тієї чи іншої роботи.

✅ Шукайте роботу скрізь, де це можливо, а де саме, читайте нижче.

Де шукати роботу без посередників

Отже, у вас є визнаний диплом або «корочка» про вашу кваліфікацію. Тепер ваше завдання заявити про себе майбутньому роботодавцю, а для цього потрібно підготуватися.

Що потрібно підготувати перед пошуком роботи

➀ Перше, що потрібно написати – це вашу автобіографію або резюме (Lebenslauf). Тут слід зазначити, де ви навчалися, працювали тощо у хронологічному порядку. Резюме має бути переконливим не лише з погляду змісту, але, насамперед, воно має бути чітко викладено та добре структуроване.

✔ Намагайтеся підкреслити ті навички, які важливі для компанії та роботи. Опустіть навички, які не стосуються роботи. Хобі та інтереси також повинні бути включені – але тільки якщо вони пов’язані з компанією або роботою.

✔ Вмієте друкувати, не дивлячись на клавіатуру – пишіть це у резюме, хваліть себе, і хтось із потенційних роботодавців на це резюме обов’язково відгукнеться. пам’ятайте, що у резюме містяться найважливіші факти про вас, воно має пріоритет.

➁ Друге – це супровідний лист (Anschreiben), який має чітко висловлювати вашу мотивацію. Він має показати, наскільки добре ви вписуєтеся в компанію і чому саме ви будете корисні роботодавцю як співробітник.

✔ Отже, супровідний лист розповідає про те, хто ви і чому ви подаєте заяву, він не повинен бути довшим за одну сторінку. У своїх документах переконайтеся, що у відповідях на основні запитання чітко простежується цівка оповіді.

➂ Третє – це ваші дипломи, рекомендації від попередніх роботодавців, сертифікати про проходження практики, сертифікати про додаткову освіту та навчання, а також підтвердження знання мови. Виберіть документи, які стосуються цієї вакансії.

Шукаємо роботу у Німеччині на спеціальних інтернет-ресурсах

🔸 Список цих ресурсів я залишу нижче. Шукайте роботу, яка вам до вподоби і надсилаєте зібрані документи потенційному роботодавцю електронною або звичайною поштою (уважно читайте опис вакансії). Далі чекайте відповіді та запрошення на співбесіду. Не варто засмучуватися, якщо вам довго не відповідають.

🔸 Німці – народ повільний, бюрократичний, буває, що відповідь прийде лише за півроку, коли ви вже давно знайшли бажану роботу. Відправляйте резюме не в 5-7 компаній, а в 10-20, а то і в 30. Якщо кілька компаній відгукнеться — це вже добре. Вас запросять на співбесіду, ну а далі, якщо пощастить, оформлення та робота.

✔ Список сайтів з пошуку роботи у Німеччині:

Варіант – отримання роботи від джобцентру (Jobcenter)

🔹 Усі, хто у Німеччині не працює, мають бути зареєстровані у центрі зайнятості або у джобцентрі. Там вам призначають куратора, якому ви можете задати всі питання, що вас цікавлять, з приводу пошуку роботи. Інша справа, чи вам сподобаються ті вакансії, які будуть запропоновані…

🔹 Краще шукайте роботу самі, а також вивчайте мову. Ми ще не писали, наскільки важливо знати мову? Так ось пишемо – німецьку мову треба вчити! Якщо ви шукаєте роботу через джобцентр, то в цьому випадку вам буде трохи легше з підготовкою документів, з визнанням кваліфікації тощо, адже вас курують та кажуть, що робити.

Пошук неофіційної роботи у Німеччині

🔹 Скажімо одразу, працювати неофіційно у Німеччині заборонено та загрожує депортацією. Не варто випробовувати свою долю. Вам можуть пропонувати пройти випробувальний термін та попросити попрацювати місяць без працевлаштування – не погоджуйтесь і тікайте звідти.

🔹 Безкоштовно можна попрацювати один або кілька пробних днів у потенційного роботодавця, та й то з погодженням із джобцентром. Будь-яка знайдена робота на Берлін24 або Флагма, де пишуть, що влаштують за польськими візами – це з великою ймовірністю шахрайство.

Пошук роботи за знайомством

🔹 Ще один добрий варіант — це знайти роботу за рекомендацією знайомих. Якщо ви спілкуєтеся з досвідченими людьми, вони можуть порекомендувати вас своїм начальникам. У будь-якому випадку вам доведеться пройти всі офіційні процедури, співбесіду з роботодавцем тощо.

🔹 Так що не варто зваблюватись і думати, що вас візьмуть за блатом. У Німеччині такого немає, ви самі розумієте. На ваше місце претендує ще кілька інших людей і візьмуть лише того, хто буде більш кваліфікованим та підходящим під конкретну посаду.

✅ Ну ось і розібралися з основами пошуку роботи у Німеччині та інших супутніх нюансах. Якщо у вас виникли запитання чи доповнення, або ви просто хочете поділитися своїм досвідом пошуку роботи – пишіть у коментарі, кожен досвід пошуку роботи є унікальним.

Предыдущая запись
Оформлення листа в Німеччині — як правильно підписати конверт
Следующая запись
Лучшие сайты и приложения для знакомств в Германии
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *