Ви приїхали до Німеччини та хочете знайти роботу. Ви можете відноститсь до категорії людей без досвіду, без знання мови, а можете вже мати якийсь досвід у тій чи іншій сфері, а також володіти мовою. У будь-якому випадку робота вам потрібна, а що і як робити, щоб її отримати без посередників, ми розберемо в цій статті.
Працювати у Німеччині можна всім, хто має дозвіл на роботу. Може звучить банально, але це так і є. Громадяни Німеччини апріорі мають такий дозвіл, а ті, хто приїхав до сюди з інших країн, зобов’язані його отримати.
✅ Хто отримує дозвіл на роботу без проблем:
✅ У підсумку, ля того, щоб почати шукати роботу в Німеччині, у вас повинні бути будь-які передумови. Не можна просто так взяти, приїхати сюди і влаштуватись туди, куди душа забажає, принаймні це буде не просто
Враховуючи те, що майже всі біженці, які офіційно зареєструвалися в Німеччині, мають право шукати та влаштовуватися на роботу, виконання наступного ряду умов є необхідним:
✅ Шукайте роботу скрізь, де це можливо, а де саме, читайте нижче.
Отже, у вас є визнаний диплом або «корочка» про вашу кваліфікацію. Тепер ваше завдання заявити про себе майбутньому роботодавцю, а для цього потрібно підготуватися.
➀ Перше, що потрібно написати – це вашу автобіографію або резюме (Lebenslauf). Тут слід зазначити, де ви навчалися, працювали тощо у хронологічному порядку. Резюме має бути переконливим не лише з погляду змісту, але, насамперед, воно має бути чітко викладено та добре структуроване.
✔ Намагайтеся підкреслити ті навички, які важливі для компанії та роботи. Опустіть навички, які не стосуються роботи. Хобі та інтереси також повинні бути включені – але тільки якщо вони пов’язані з компанією або роботою.
✔ Вмієте друкувати, не дивлячись на клавіатуру – пишіть це у резюме, хваліть себе, і хтось із потенційних роботодавців на це резюме обов’язково відгукнеться. пам’ятайте, що у резюме містяться найважливіші факти про вас, воно має пріоритет.
➁ Друге – це супровідний лист (Anschreiben), який має чітко висловлювати вашу мотивацію. Він має показати, наскільки добре ви вписуєтеся в компанію і чому саме ви будете корисні роботодавцю як співробітник.
✔ Отже, супровідний лист розповідає про те, хто ви і чому ви подаєте заяву, він не повинен бути довшим за одну сторінку. У своїх документах переконайтеся, що у відповідях на основні запитання чітко простежується цівка оповіді.
➂ Третє – це ваші дипломи, рекомендації від попередніх роботодавців, сертифікати про проходження практики, сертифікати про додаткову освіту та навчання, а також підтвердження знання мови. Виберіть документи, які стосуються цієї вакансії.
🔸 Список цих ресурсів я залишу нижче. Шукайте роботу, яка вам до вподоби і надсилаєте зібрані документи потенційному роботодавцю електронною або звичайною поштою (уважно читайте опис вакансії). Далі чекайте відповіді та запрошення на співбесіду. Не варто засмучуватися, якщо вам довго не відповідають.
🔸 Німці – народ повільний, бюрократичний, буває, що відповідь прийде лише за півроку, коли ви вже давно знайшли бажану роботу. Відправляйте резюме не в 5-7 компаній, а в 10-20, а то і в 30. Якщо кілька компаній відгукнеться — це вже добре. Вас запросять на співбесіду, ну а далі, якщо пощастить, оформлення та робота.
✔ Список сайтів з пошуку роботи у Німеччині:
🔹 Усі, хто у Німеччині не працює, мають бути зареєстровані у центрі зайнятості або у джобцентрі. Там вам призначають куратора, якому ви можете задати всі питання, що вас цікавлять, з приводу пошуку роботи. Інша справа, чи вам сподобаються ті вакансії, які будуть запропоновані…
🔹 Краще шукайте роботу самі, а також вивчайте мову. Ми ще не писали, наскільки важливо знати мову? Так ось пишемо – німецьку мову треба вчити! Якщо ви шукаєте роботу через джобцентр, то в цьому випадку вам буде трохи легше з підготовкою документів, з визнанням кваліфікації тощо, адже вас курують та кажуть, що робити.
🔹 Скажімо одразу, працювати неофіційно у Німеччині заборонено та загрожує депортацією. Не варто випробовувати свою долю. Вам можуть пропонувати пройти випробувальний термін та попросити попрацювати місяць без працевлаштування – не погоджуйтесь і тікайте звідти.
🔹 Безкоштовно можна попрацювати один або кілька пробних днів у потенційного роботодавця, та й то з погодженням із джобцентром. Будь-яка знайдена робота на Берлін24 або Флагма, де пишуть, що влаштують за польськими візами – це з великою ймовірністю шахрайство.
🔹 Ще один добрий варіант — це знайти роботу за рекомендацією знайомих. Якщо ви спілкуєтеся з досвідченими людьми, вони можуть порекомендувати вас своїм начальникам. У будь-якому випадку вам доведеться пройти всі офіційні процедури, співбесіду з роботодавцем тощо.
🔹 Так що не варто зваблюватись і думати, що вас візьмуть за блатом. У Німеччині такого немає, ви самі розумієте. На ваше місце претендує ще кілька інших людей і візьмуть лише того, хто буде більш кваліфікованим та підходящим під конкретну посаду.
✅ Ну ось і розібралися з основами пошуку роботи у Німеччині та інших супутніх нюансах. Якщо у вас виникли запитання чи доповнення, або ви просто хочете поділитися своїм досвідом пошуку роботи – пишіть у коментарі, кожен досвід пошуку роботи є унікальним.
Германия является наиболее привлекательной страной Европейского союза, куда мечтают иммигрировать многие иностранные граждане. Немецкие власти редко кому отказывают в убежище… Читать далее
Проживание в Германии требует больших финансовых расходов, поэтому кредитование – один из самых удобных и простых способов быстро получить на… Читать далее