Параграф 24 — це закон, який регламентує перебування іноземців на території держави, а також подальшу процедуру інтеграції. Сюди належить і працевлаштування. Керівна вказівка вищого суспільства Європи про масову інтеграцію українців визначить їхню подальшу категорію. Якщо фізична особа потрапляє під категорію параграфа 24, вона отримає ВНЖ біля Німеччини. Також видається безліч дуже важливих прав для отримання всебічної допомоги та надається категорія «тимчасовий захист».
[adsforwp id=»9176″]- Відповіді на питання, що часто задаються
- Чи можна працювати, маючи 24 параграф?
- Чи можна виїздити до України, а потім повернутися до Німеччини якщо ще чекаєш пластик?
- Чи можна поїхати до іншої країни в межах євросоюзу?
- Чи можна виїздити до України, коли вже маю пластик на руках?
- Що таке «Тимчасовий захист»?
- Кому належить отримати дозвіл на проживання у Німеччини
- Як отримати ВНЖ за 24 параграфом
Відповіді на питання, що часто задаються
Чи можна працювати, маючи 24 параграф?
Згідно з чинним законодавством Німеччини, всім, хто отримав параграф 24 дозволено офіційно працювати у країні. Для цього людина має отримати дозвіл на працю. Про нього треба питати свого куратора.
А про те, як шукати роботу в Німеччині в нас є вся потрібна інформація.
Чи можна виїздити до України, а потім повернутися до Німеччини якщо ще чекаєш пластик?
Якщо ви подали документи на 24 параграф і ще чекаєте на пластик, то в цей час діє ваш закордонний паспорт і безвіз. У випадку, коли по безвізу ви ще маєте дозволені дні, то виїздити можна. Але якщо 90 днів минуло, то виїздити також можна, але ви не заїдете одразу. Доведеться чекати 90 днів і 24 параграф вірогідно анулюють.
Чи можна поїхати до іншої країни в межах євросоюзу?
Так, можливість подорожувати в усіх людей, які мають 24 параграф є. До 90 днів за пів року можна виїздити.
Чи можна виїздити до України, коли вже маю пластик на руках?
Так, законом Німеччини така можливість передбачена. Вам потрібно оповістити соціальні служби, про те, що ви маєте намір покинути Німеччину на деякий термін. Він може складати до 6 місяців.
Що таке «Тимчасовий захист»?
Держави Європейського Союзу 3 березня 2022 року ухвалили рішення про те, що переселенці з території України набудуть статусу «тимчасового захисту» згідно з параграфом 24. Такі умови застосовуються до всіх жителів України, які виїхали зі своєї країни після 24 лютого 2022 року. Щоб отримати необхідний статус з усіма пільгами та виплатами, необхідно надати абсолютно будь-який документ, який засвідчуватиме особу. Варто пам’ятати, що категорія «тимчасовий захист» — це не біженці. Тобто процес оформлення набагато швидше і простіше.
Кому належить отримати дозвіл на проживання у Німеччини
Параграф 24 дозволяє проживати на території країни, а також претендувати на отримання ТДП . Розглянемо, хто відноситься до людей, які можуть отримати дозвіл на проживання:
- Українці, які мають громадянство та перебували на батьківщині 24 лютого 2022 року. Сюди ж належать жителі, котрі тимчасово не перебували на території своєї держави.
- Люди без громадянства, а також іноземці, які мешкали на території України 24 лютого 2022 року. Важливе правило – іноземці мають перебувати у ФРН на правах закону.
Як отримати ВНЖ за 24 параграфом
Європейський Союз надає можливість отримання тимчасової посвідки на просту процедуру. Достатньо звернутися до центру первинного приймання чи відомства у справах іноземців. Тут потрібно пройти реєстрацію, а потім отримати допомогу.
У такому разі надається повний соціальний захист від 12 до 36 місяців. Якщо ситуація на території України не зміниться, то дія законів продовжуватиметься доти, доки воєнний стан не анулюється.