У 2023 році в четвер, 8 червня в Німеччині буде проходити католицьке свято, яке називається «Свято тіла і крові Христа». Німці називають його «Corpus Christi», а в залежності від того, хто перекладає цю назву, українською воно буде звучати, як, наприклад, «Корпус Крісти» або «Свято Пресвятої Євхаристії».
✔ Варто відзначити, що цей день не завжди випадає на 8 червня, а кожен рік змінюється. Він може бути, як на початку червня, так і середині, а іноді взагалі і в кінці травня. Незмінним залишається тільки день тижня – четвер. А він, у свою чергу, припадає на 10-й день після загального свята П’ятидесятниці.
[adsforwp id=»9176″]У яких німецьких землях 16 червня буде вихідний
✔ Варто відмітити, що Свято Тіла Христа в Німеччині не є офіційним вихідним по всій території країни.
Відпочивати будуть у наступних містах і землях:
- Мюнхен і вся Баварія;
- Саар;
- Баден-Вюртенберг;
- Гесен;
- Північна Рейн-Вестфалія;
- Рейнланд-Пфальц.
В цей день католики не ходять на роботу, а їх діти не відвідують школу, при чому працедавець цей день не оплачує. Усі супермаркети та магазини закриті, сфера обслуговування теж не працює. Все як в звичайну німецьку неділю, тільки в четвер.
✔ У Берліні та Бранденбурзі 16 червня – це звичайний робочий день.
Звідки пішло святкування «Свята Тіла Христа»
У Німеччині це свято почали відзначати досить давно, ще в 13 столітті. Тоді його вирішили присвятити пам’яті Вечері Господній. Це та сама вечеря, де Ісус останній раз перед тим, як віддати себе в жертву, вечеряв зі своїми учнями і заповідав порівнювати своє тіло з прісним хлібом, а кров з червоним вином. За допомогою цих двох символів Ісус просив згадувати його за Вечерею, як жертву за все людство і за його гріхи.
✔ Як у православній, так і в католицькій церкві символи у вигляді хліба та вина не є їжею, а вважаються буквально плоттю та кров’ю.
Як німці святкують Свято Тіла Христа. Традиції та звичаї
Варто зазначити, що це свято є католицьким. І хоча багато хто з німців – це переважно католики, є й ті, кому на цей день все одно, головне, щоб був вихідний. У тих землях, де традиційно прийнято відзначати Свято тіла Христа влаштовують урочисті обряди та процесії. Люди збираються, печуть спеціальний прісний хліб, який у цей день ототожнюється з тілом Ісуса Христа і нагадує про велику жертву, яку приніс Син Божий – він віддав своє тіло за спокуту людських гріхів.
Сбори вірян
Відвідувачі католицьких церков урочисто вбираються і збираються у соборів та церков. Далі, під керівництвом місцевих священиків, вони організовано влаштовують ходу з хрестами, квітами та іншими атрибутами, притаманними католицькій церкві. Той хліб, про який було згадано вище, поміщають у спеціальну коробочку. А називається вона «дароносець». Цю коробочку належить нести священику попереду всього ходу.
Балдахін та квіти
А за ним ідуть люди з балдахіном. Це така тканина як навіс. Яка символ неба. Важлива складова свята Плоти Христа – це квіти. Вони тут всюди, навіть під ногами, а особливо на шляху до підніжжя вівтаря. Звичайно, під час святкування та процесії відбуваються загальні молитви.
У різних землях люди вигадали собі особливі ритуали. Наприклад, прикрашати човни та кораблі і робити не ходи з хрестом, а запливи, а деякі б’ють у церковний дзвін особливим чином. Просто вдаряють, але дзвін не ворушиться і виходить специфічна мелодія. Щоб зробити таку музику потрібно чимало потренуватися.
Спасибо за информацию
Будь лака!